Выберите язык

Міністерство Оборони України розробили рекомендації щодо збору спеціальної і навіть необхідної в наш складний час «тривожної чи екстреної валізки» людям, які були призвані і йдуть на службу в армію. Що потрібно взяти з собою людині, яка йде служити до війська українського? Що потрібно обов'язково покласти до тривожної валізки?

 Згідно з заходів часткової мобілізації під час проведення АТО (антитерористичної операції на сході України) на даний час передбачають призов військовозобов’язаних на проходження військової служби. Майже у всіх призваних з'являються запитання: що потрібно обов'язково взяти з собою, а що брати зовсім непотрібно? Давайте разом складемо таку собі «тривожну валізку», в яку повинен входити базовий набір речей першої необхідності, які можуть знадобитись кожному українцю під час мобілізації чи на випадок можливої надзвичайної ситуації типу якесь природне лихо чи навіть техногенна катастрофа.

Склад тривожної валізки

Військові фахівці рекомендують придбати в якості тривожної валізки спортивний чи туристичній рюкзак об'ємом від 30 і більше літрів. В такий рюкзак обов'язково одразу ж потрібно покласти необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів особистої гігієни, медикаментів, інструментів, а також перелік засобів індивідуального захисту та продуктів харчування.

Чоловічий тканинний рюкзак

 • В рюкзак в окремий відділ в поліетиленовому пакеті (який буде захищати від вологи і води) потрібно покласти документи, що засвідчують особу власника.
 • «Про запас» на всяк випадок потрібно покласти поряд з документами гроші, 500 гривень буде достатньо.
 • Комплект змінної індивідуальної білизни (рекомендується теж покласти в непромокаємий пакет).
 • Нитки та голки.
 • Засоби особистої гігієни: зубна щітка і зубна паста, шматок або навіть два шматка мила туалетного, шматок господарчого мила, рушник пресований, рулон туалетного папіру, кілька упаковок одноразових серветок вологих і сухих, кілька носових хусток, бритва і бажано також придбати манікюрний набір. Всі ці речі повинні бути новими обов'язково.
 • Також тривожна валізка повинна маті запас їжі на добу. Харчі повинні бути з довгим терміном зберігання і ті, які можна вживати без обов’язкової попередньої обробки. Також повинно бути 1.5 літри чистої питної води. Покладіть в рюкзак енергетичні батончики типу «Snickers» або «Шок». Не забувайте, що взяти з собою можна тушонку, галети, суп-пакети, крекери, м’ясні або рибні консерви.
 • Також рекомендовано в тривожній валізці або рюкзаку мати ліхтарик, годинник, компас. Будуть зовсім не зайвими засоби зв'язку та інформації, маленький радіоприймач з можливістю прийому коротких хвиль в FM діапазоні, обов’язково потрібно покласти в екстрену або триваожну валізу (або наразі в туристичний рюкзак) запасні батарейки, а також мобільний телефон із зарядним пристроєм.
 • Аптечка першої допомоги (що включає в себе: лейкопластир, йод, бинти, вату, активоване вугілля, знеболююче, жарознижувальне, щось від шлункової інфекції та діареї).
 • В’язана тепла шапка, каремат, мультитул (багатофункційний ніж), олівець (краще 2), блокнот.
 • В поліетиленовий пакет покладіть сірники (бажано щоб це були туристичні сірники), запальничку.
 • Фото дружини, дітей.