Выберите язык

Внимание: важная информация!

В країні настав дуже складний час... Маємо надію, що скоро цей кошмар скінчиться і на рідній землі нарешті знову запанує мир і спокій...

Надіємось, що ця інформація на практиці не знадобиться нікому, але на всяк випадок викладаємо список необхідних речей, які потрібно скласти в тривожну або екстрену валізу на випадок загрози надзвичайного стану в будь-якій місцевості, де ви перебуваєте. Краще бути попередженим і готовим до будь-яких загроз. Ця проста і дуже важлива інформація може врятувати життя, а може й просто полегшити процес виїзду громадян із зони надзвичайної ситуації...

У будь-якому випадку зберігайте спокій, будьте уважними і обережними. Розхитані нерви, паніка і вибухові емоції,  не дадуть вашій голові думати логічно й приймати вірне рішення.

Екстрена валіза (тривожна валіза, надзвичайний чемоданчик) — це базовий набір тих речей, які життєво необхідно мати кожному для того, щоб вижити в екстремальній ситуації, на війні. Дуже зручно буде укомплектовувати цей набір не в сумку, а саме в рюкзак, тому що його більш зручно носити — просто закинув на спину і пішов, з сумкою буде складніше — руки будуть втомлюватися значно швидше. Рюкзак повинен бути міцним і зручним.

В екстренній валізі повинен бути індивідуальний мінімум одягу, медикаментів, предметів гігієни, інструментів, засобів індивідуального захисту та необхідні продукти харчування на перший час. Такий рюкзак буде значною допомогою для виживання в умовах надзвичайних подій: будь-то повінь, сильний землетрус, загострена криміногенна обстановка, страшна пожежа, епіцентр військових дій і т. п.

Екстрена валіза

 1. Копії всіх важливих документів і фотографії рідних і близьких у міцній водонепроникній упаковці (цілі поліетиленові пакети підійдуть добре — адже вони не пропускають ні вологу, ні повітря): паспорт, документи на авто і нерухомість, права і т. п.
 2. Дублікати ключів від машини і будинку (або квартири).
 3. Карта місцевості, інформація про спосіб зв'язку і місце зустрічі всієї родини в умовний час в умовному місці, про яке було обговорено раніше.
 4. Засоби зв'язку та інформації, щоб бути в курсі ситуації в країні і в даній місцевості. Підійде невеличкий радіоприймач з прийомом в ультракоротких хвилях і FM діапазоні, також обов’язково потрібно мати запасні батарейки до радіоприймача, мобільний телефон повинен бути з запасним зарядним пристроєм.
 5. Широкий скотч.
 6. Блокнот та олівець (саме олівець, а не ручка, адже його можна просто загострити і він буде писати далі).
 7. Ліхтарик (краще навіть 2-3 штуки) і запасні батарейки до нього.
 8. Водонепроникні компас та годинник.
 9. Мультитул (Multitool) — багатофункціональний інструмент (пасатижи, лезо ножа, пила, шило,викрутка, ножиці і т. п.)
 10. Кредитні картки та готівка (теж на всяк випадок візьміть для них водонепроникний поліетиленовий пакет).
 11. Ніж, топірець.
 12. Сигнальні засоби (наприклад, свисток).
 13. Пакети для сміття об'ємом 120 літрів для створення саморобного тенту або простого намету (наприклад, на випадок вимушеної ночівлі в лісі). 
 14. Нитки та голки для швидкого ремонту одягу.
 15. Велика упаковка презервативів — вони надзвичайно функціональні (без мастил і ароматизаторів).
 16. Шнур синтетичний товщиною 4-5 мм, 20 м.
 17. Аптечка першої допомоги (йод, бинти, лейкопластир, вата, зеленка, активоване вугілля, жарознижувальне, знеболююче, ліки від алергії, від діареї, від шлункової інфекції, очні краплі (уважно перевірте терміни придатності ліків).
 18. Потрібні ліки, які ви приймаєте на даний момент (на тиждень), інструкції зі способом застосування, телефони і прізвища лікарів. Слідкуйте дуже уважно за термінами придатності ліків.
 19. Одяг: 2-3 комплекта нижньої білизни, по 2-3 пари бавовняних і вовняних шкарпеток, теплі штани, сорочка, тепла кофта, плащ-дощовик, шарф, рукавички, шапка в’язана, зручне й міцне взуття.
 20. Необхідні приналежності для дітей, якщо є діти.
 21. Спальник, міні-палатка, поліуретановий килимок (якщо плануєте виїжджати на авто).
 22. Засоби індивідуальної гігієни (зубна паста і щітка, мило, рушник (краще взяти пресований), туалетний папір, сухі і вологі серветки, бритва, манікюрний набір.
 23. Туристичні сірники, запальничка.
 24. Посуд металевий: фляга, кружка, казанок, ложка, розкладний стаканчик.
 25. Запас їжї і питної води на декілька днів. Наприклад: тушонка, галети, консерви, крупа, макарони, сухі овочеві напівфабрикати, вино, горілка, шоколадні батончики, льодяники, суп-пакети, галети.
 26. Найважливіші сімейні цінності і реліквії.

Зберігайте спокій і бережіть себе.